Turyści pełną gębą

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się zobaczyć jak najwięcej. Czasem skupiamy się na atrakcjach ściśle turystycznych, innym razem po prostu patrzymy sobie na miasto. Jednak ostatnio coraz częściej marzy się nam tylko błogie nicnierobienie na plaży. I taki jest plan na podróż pod jednym nazwiskiem :)

Ale w Berlinie, mimo nieco mniejszych zasobów sił oraz wielkiej chęci byczenia się, trzymaliśmy poziom i musimy przyznać, że całkiem nam to wyszło, bo sporo zobaczyliśmy.

Starbucks na kawkę i siku, Brama Brandenburska bez Nicolasa Cage’a, niepalący się Reichstag, kolumna zwycięstwa bez Bono, Kościół Pamięci cesarza Wilhelma I bez dachu, nieco rdzawy Czerwony Ratusz, ogrody Pałacu Charlottenburg dla relaksu, Zamek Bellevue dla fotki niemal jak sprzed Białego Domu, przekąska na trawniku pod katedrą, Hotel Adlon, gdzie Radek Sikorski chciał oglądać polskie programy, a mu nie dali, Checkpoint Charlie oddzielający zachodniego McDonaldsa od wschodniego kebaba, Alexanderplatz z Prajmanim, ZOO z chińską bramą i wyspa muzeów, no zdjęcie z Buddy Bear. Trochę tego wyszło.

Oczywiście musieliśmy też znaleźć czas na to żeby, oprócz całkiem międzynarodowych dań, skosztować naszych ulubionych tradycyjnych niemieckich przysmaków – wursta, kebaba i piwa. Bez kiełby w bule ani rusz.

Do Berlina wrócimy na pewno, już na spokojniej.  Teraz skupiliśmy się na „must see”, ale następnym razem wejdziemy w tryb zwiedzania, który preferujemy znacznie bardziej i zaglądniemy w miejsca, o jakich nie piszą w przewodniku.

Auf Wiedersehen!

 berlin2

berlin5

berlin33

berlin9

berlin8

berlin10

berlin24

berlin26

berlin27

berlin28

berlin30

berlin32

berlin7

berlin4

berlin34

berlin21

berlin1

berlin22

ber2

berlin23

berlin25

berlin11

berlin12

berlin6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam