Tajskie boksowanie na stadionie

Mimo tego, że w naszych planach podróżniczych Tajlandia zajmuje wysokie miejsce, to jeszcze nie było nam dane jej odwiedzić. Mając więc możliwość pojawiania się na gali Thai Battle II, skorzystaliśmy z okazji i zetknęliśmy się z dość istotnym elementem tamtejszej kultury.

Choć to przedsięwzięcie komercyjne, odbywające się na europejskim stadionie (na dodatek w jego części biznesowej), a widownia zasiada na krzesełkach z piwem, to same walki mogły dać nam namiastkę atmosfery panującej na tajskiej arenie.

Organizatorzy zadbali o ciekawą oprawę świetlną i muzyczną – mocne dźwięki podkręcały zawodników przed wejściem na ring, a tradycyjna, ludowa melodia towarzyszyła im podczas starcia. Nieco kiczowato wyglądały panie w kusych spódniczkach przechadzające się po ringu między rundami, ale przecież bez takich „atrakcji”  nie można się obejść podczas tego typu zawodów. Ogólnie wszystko szło bardzo sprawnie, nie było nużących przerw między walkami, wojownicy prezentowali wysoki poziom, a całość zgrabnie prowadził znany Wam z „Migawek…” Andrzej Gliniak.

Takie wydarzenia są dla nas nieco „egzotyczne”, ale siedząc  pod ringiem jak najbardziej wczuwaliśmy się w klimat, kibicując niebieskim lub czerwonym spodenkom. Przy walce Marcina Kreta (Puncher Wrocław) z Arkiem Piszczkiem (Extreme Fighters) wynikła mała różnica zdań co do szans zawodników, w związku z czym myśleliśmy nawet o małym zakładzie. Wtedy też polała się krew… i wiadomo kto wygrał ;)

Nie jesteśmy znawcami tematu, ale dla nas, chcących jedynie dobrego widowiska, gala była na całkiem fajnym poziomie. A po muay thai w polskim wykonaniu, z chęcią odwiedzimy areny w Tajlandii…

Nie jest to relacja sportowa, ale nie może obejść się bez wyników poszczególnych walk – te znajdziecie tutaj.

mt2

mt4

mt3

mt1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam