Szkarłatne Breslau

Zaczytujemy się kryminałach. Bardzo lubimy gry miejskie. Jesteśmy z Wrocławia. Nie mogliśmy nie spróbować rozwiązać „Tajemnicy szkarłatnej maski”

„(…) Czy plaga samobójstw, która opanowała Wrocław jest w jakiś sposób powiązana z tymi sekretami? Policja milczy na ten temat. Nie doszukano się w żadnym z tych tragicznych przypadków znamion morderstwa. Cóż z tego, że przy jednym z nieboszczyków znaleziono zakopaną w trawie szkarłatną maskę. Jej uśmiechnięte oblicze nie skłoniło żadnego z wysokich przedstawicieli prawa do nawet najmniejszej chwili refleksji. Ile kosztuje ta tajemnica i czyje kieszenie wypełnia? Czy samobójców coś ze sobą łączyło? Czy są już następni na liście? (…)” (źródło: Portal Kryminalny)

Zachęceni tym opisem, wybraliśmy jakże straszliwą nazwę drużyny i zgłosiliśmy swoją chęć udziału. O umówionej godzinie stawiliśmy się na odprawie i ruszyliśmy w miasto w poszukiwaniu członków tajemnej organizacji.

Włóczęga, Kuglarz, Papieżyca, Cesarzowa, Kochankowie, Starzec, Wisielec, Śmierć (na zdjęciu poniżej) i Diabeł przygotowali dla nas sporo zadań. Kręciliśmy pętle, szukaliśmy trucizny, nasze twarze zamieniały się w maski, a na ciele pojawił się nawet tatuaż. Do tego konszachty z polityką, współpraca z organami prawa, rozmowy z panią na ulicy… Koniec końców musieliśmy wszystko poskładać w całość i rozwiązać zagadkę 4 tajemniczych śmierci.

Okazało się, że to wszystko mistyfikacja! Tajna organizacja postanowiła zlikwidować zdrajców i zatrzeć ślady łączące ją z wielkim przekrętem.

Poradziliśmy sobie z zadaniami, ominęliśmy pułapki, przygotowaliśmy wyczerpujący raport z naszej pracy i wylądowaliśmy na „pudle”! ;) W nagrodę zgarnęliśmy dwa kryminały, w sam raz na jesienne wieczory…

Lubicie nas? Polubcie Pics from trips na Facebook’u!

gra2

gra1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam