Poniedziałkowe kino klasy Z

Ogólnie lubimy dobre kino. Chociaż w przypadku kinematografii różnie to bywa z definiowaniem tego, co jest „ambitne”, a co lekko mniej, to chyba jakoś mieścimy się w normach. Oglądniemy Allena, Almodovara, Felliniego, ale są też wśród nas wielbiciele Mortal Kombat, Młodych Wilków i Oszukać Przeznaczenie. Niektóre filmy możemy oglądać setki razy – Sami Swoi, Wielki Błękit, Trędowata, Love Actually…

Jednak ostatnio odkryliśmy u siebie pewną ciekawą przypadłość, masochizm telewizyjny +. O co w nim chodzi? Jego objaw to nieprzełączenie kanału TV Puls na inny w momencie, gdy na ekranie wyświetlany jest rodzaj filmu proponowany zawsze w poniedziałkowe wieczory.

Jaki? Oto nasza teoria na temat ram, w jakie musi się wpisywać. Nieprzyjazne środowisko, wyspa, dżungla, opuszczona fabryka, szpital, a najlepiej wszystko razem. Koniecznie pojawia się jakiś naukowiec, najczęściej mężczyzna. Do tego grupka, z reguły mniej więcej po równo kobiet i mężczyzn. Te pierwsze obowiązkowo (!) z dużym dekoltem, panowie nieźle wyrzeźbieni. Musi być też ktoś z plecakiem, chociaż jeden. Pojawia się oczywiście wątek romantyczny – często rzeczony naukowiec i pani z dekoltem (może być jego żoną). Sprawa najważniejsza – potwór.

Maszkara nie może być zwyczajna. To połączenie dwóch innych straszydeł. Rekin z dwoma głowami, anakonda, boa dusiciel, ośmiornica, kałamarnica (tak, tak…), pirania lub po prostu „coś”. Ostatnio proponowane przez TV Puls filmy raczą nas hybrydami i walkami dwóch różnych stworów (np. „Megapyton kontra gatoroid”).

Za serce chwyciła nas „Piraniokonda”. Wydawać by się mogło, że coś takiego nie istnieje. A jednak! Natura potrafi zaskoczyć. Jest tam taki tekst (swoją drogą dialogi w filmach są na przysłowiowym porno poziomie) – „Co to? To piraniokonda, powstała z bezbożnego kontaktu piranii i anakondy”.

Pamiętajcie, poniedziałek, 20.00, TV Puls!

PS. nie jest to oczywiście artykuł sponsorowany ;)

pir_wyspa

pir_cy

pir_nau

pir_pir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam