Pierwsze wspólne podróże

Jak planowaliśmy, tak zrobiliśmy… i zaczęliśmy nasze rodzinne podróże małe i duże. Na razie chyba bardziej te małe, ale przecież nie o licznik kilometrów chodzi, a o piękne widoki i mile spędzony czas, prawda? A tak właśnie jest na naszych tripach, zawsze! Poza tym, teraz dla Polci pewnie i tak każdy wypad wydaje się największą na świecie wyprawą :)

Było wielkopolskie, było opolskie, no i oczywiście dolnośląskie. I to o tym ostatnim, a dokładniej o okolicach Gór Sowich, napiszemy kilka słów.

Zacznijmy od tego, że wyjazd z dzieckiem nie jest taki trudny jak się może wydawać. Co trzeba zabrać ze sobą? W sumie wystarczyłyby jedynie cyce :), ale można wziąć też trochę pieluch (choć te przecież można kupić w każdym sklepie), ubranek (jeśli nic nie przecieknie, to i jeden zestaw by styknął) i zabawek (a i tak najlepsza zabawa jest z rodzicami). Reszta to już kaprys.

No to wsiadamy do samochodu, zapinamy dzidzione w foteliku i w drogę. Meldujemy się w pięknym pałacu w Jugowicach, gdzie relaksujemy się na całego, najadamy, wysypiamy i ładujemy baterie. Pogoda dopisuje, nastroje też, siły są, to zwiedzamy i oglądamy.

Wspinamy się z Polką w chuście i zdobywamy Zamek Grodno. Obowiązkowo odwiedzamy Fregatę nad Jeziorem Bystrzyckim i zajadamy wyśmienity żurek w chlebie. Po latach wracamy do Jedliny Zdrój i Jedlinki, gdzie powstał już planowany mini browar. W drodze powrotnej zahaczamy o kompleks w Krzyżowej, pałacyk w Makowicach i pałac w Kraskowie (niestety teraz to teren prywatny i oglądamy go tylko przez płot). Aaaaa no i były jeszcze lody w Świdnicy :)

Teraz czas na wypad zagraniczny! Czekamy tylko na dowód osobisty małej podróżniczki i ruszamy po strefie Schengen :) Stay tuned…

PS – zdjęcia sprzed 2 miesięcy, teraz Polson to kawał baby :)

panorama

grodno jedlinka

jedlinka2

jedlinka3

jedlina

fregata2

fregata1

fregata3

krzyzowa1

kraskow1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam