Perełka, pies szkolony

Minęły już ponad dwa miesiące od czasu, kiedy przyszedł do nas perłowy włochacz, więc czas na mały update. Tym bardziej, że wśród Was zgromadziło się już spore grono jej fanów.

Na pewno możemy powiedzieć, że Perlage jest psem gotowym wybierać się z nami w podróże małe i duże, więc nie będzie problemu z kontynuowaniem naszej picsowej działalności. Lubi jeździć samochodem, autobusem, tramwajem. Patrzy za okno, podsypia, ogólnie luzik. Wspięła się na Ślężę, udekorowała trawnik w Rybniku, w Zielonej Górze zajadała się kabanosami.

W związku z tym, że od niedawna nie może już wchodzić na kanapę, musiała znaleźć sobie inne ulubione miejsce na odpoczynek. Teraz wyleguje się na zielonym dywanie (w zasadzie zielono-białym…) i na stopniu balkonowym, szczególnie, gdy świeci słońce.

Nieco zmieniła też menu. Jako, że ewidentnie nie gustuje w badziewiu, toteż ze smakiem je miks suchej karmy i wołowiny w galaretce, świeżego kurczaka w kawałkach, gotowanej marchwi i groszku, a czasem nawet siemię lniane na ładną sierść.

Ale wracając do tego zakazu wylegiwania się na kanapie… rozpoczęliśmy szkolenie. Tak, my, choć zmian przede wszystkim wymaga zachowanie Perełki, to i my musimy popracować nad sobą. Koniec z: pozwalaniem na witanie się z nią jako pierwszą; głaskaniem bez powodu, szczególnie po brzuchu, kiedy się wywala na plecy; wskakiwaniem na kolana; bezsensownym tropieniem; a głównie z rzucaniem się na inne psy i ślepym gonieniem wiewiórek.

Zapytacie, co to za życie? Czemu tak? To my odpowiemy – dla jej dobra. Na szkolenie zdecydowaliśmy się, żeby nauczyła dogadywać się z innymi psami i panowała nad swoim instynktem. Nie chcieliśmy, żeby ucierpiała w jakimś starciu albo wpadła pod samochód w ślepej pogoni.

Po kilku spotkaniach widać wielki postęp. Nie rzuca się z zębami na każdego psa, nawet mniej warczy. Jest posłuszna, uczy się nowych komend. A zabawa z piłką daje jej wiele frajdy. Jeśli chodzi o kanapę… jak wychodzimy z domu jest na dywaniku, jak wracamy też tam jest, ale na szarym obiciu widać białe włoski. Tu też nie daliśmy za wygraną i zaczęliśmy stawiać meblowe zasieki – skutkuje!

Zdjęcia ze szkolenia już niedługo.

perlage2

perlage3

perlage1

zasieki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam