Najlepszy burger w mieście

Moda na przyrządzanie soczystych kawałków mięsa w chrupiącej bułce trafiła do nas jakiś rok, dwa temu, jednak ten sezon przynosi kulminacje tego zjawiska – burgerownie we Wrocławiu wyrastają jak grzyby po deszczu, a i w domowym zaciszu masterchefowie amatorzy próbują swoich sił.

Jak wiecie, lubimy eksperymentować i próbować swoich sił w kuchni. Jula jest niekwestionowanym mistrzem pieczenia ciast (co na pewno potwierdzi ich wyznawca z Rybnika), ja podobno całkiem nieźle radzę sobie z elektrycznym grillem (zasługując na uznanie naszej rodzinnej kuchennej mentorki).

Wierząc we własne umiejętności, zachowując przy tym oczywiście pełną skromność, podjęliśmy się stworzenia naszego autorskiego burgera. Jula przygotowała sałatkę (ser feta, rukola, pomidory, cebula, czerwona papryka, kukurydza, sos), a ja zabrałem się za smażenie mięsa (doprawione solą, pieprzem, cebulą i czosnkiem, wymieszane z jajkiem).

Należy dobrze rozgrzać grilla, posypać przygotowane burgery z jednej strony solą i ułożyć tą właśnie częścią na ruszcie, najlepiej na powierzchni z żeberkami – tworzą się fajne wzorki.

Termostat przekręcamy na maksa i nakładamy szklaną pokrywę, żeby temperatura nie zmniejszyła się i mięso nie wypuściło soków. Zostawiamy je na około 3-4 minuty, aż burger zmieni kolor do połowy i odwracamy. Dorzucamy jeszcze bułki z sezamem, żeby lekko się podgrzały.

A potem pełna dowolność w kompozycji – dodajemy sosy i sałatkę – i voilà!

Mocno polecamy takie danie zamiast typowego obiadu. Jego przygotowanie okazało się całkiem proste i szybkie, a my po jednym burgerze byliśmy już najedzeni. Poza tym, jedzenie z grilla jest zdrowe jak mówi Katarzyna Bosacka ;)

Smacznego!

burger1

burger2

burger3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam