Na zamku hrabiego Drakuli

Zamek hrabiego Drakuli to jeden z najpopularniejszych zabytków Transylwanii, który co roku odwiedza tysiące turystów żądnych krwi… Problem jednak w tym, że słynna budowla w Branie z pierwowzorem słynnego wampira z powieści Brama Stokera nie wiele ma wspólnego :)

Okazuje się bowiem, ze żyjący w XV w. okrutny Wład Palownik, pierwowzór najsłynniejszego krwiopijcy, w samym zamku w Branie być może kiedyś przebywał, jednak nie dłużej niż 1-2 dni.

Nic jednak nie przeszkadza temu, aby pięknie położona, wzniesiona w Siedmiogrodzie na pograniczu z Wołoszczyzną budowla rozgrzewała wyobraźnie przybyszów, także i naszą.

Do zamku prowadzą dość strome schody, a w środku znajduje się ciekawe muzeum. Podczas spaceru po bogato wyposażonych komnatach można zobaczyć liczne portrety właścicieli zamku, w tym także samego Palownika, bogatą kolekcję mebli oraz wybrane rekwizyty ze słynnego filmu Francisa Forda Coppoli „Drakula”.

Dowodem na to, że mit o księciu Drakuli ma się w Branie doskonale jest nie tylko spora frekwencja turystów w samym zamku, ale także świetnie prosperujący niewielki bazar mieszczący się u jego stóp. Oprócz gadżetów związanych z historią Drakuli, takimi jak sztuczne wampirze zęby, flakoniki ze sztuczną krwią czy makabryczne koszulki, na jarmarku tym można dostać wiele smakowitych produktów regionalnych – domowych wypieków, chlebów, przepysznych serów, wędlin oraz transylwańskich win.

bran3

bran4

bran6

bran5

bran2

bran1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam