Myszkujemy po Dolnym Śląsku: Walim

Dużo spraw na głowie, kilka weekendów z rzędu na najwyższych obrotach, wieczne czegoś robienie i stałe zmęczenie. Potrzebowaliśmy relaksu.

Choć do końca nie wiedzieliśmy czy uda się nam wyrwać, to ostatecznie wczesnym wieczorem wyruszyliśmy do… Walimia.

Mieliśmy jasno sprecyzowane plany – nie robić nic. To znaczy jakieś aktywności były, bo i zjedliśmy coś z grilla, raczyliśmy się zimnymi napojami, poszliśmy na spacer, a nawet pograliśmy w badmintona. Ale ogólnie bez łażenia, bez przemęczania się, po prostu chill w dobrym towarzystwie.

Jednak jeśli komuś przyszłaby chętka do zwiedzania okolicy, to oczywiście jest co zobaczyć. Na przykład kompleks „Rzeczka”, jeden z obiektów projektu „Riese” – największego przedsięwzięcia górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec.

Jego część podziemną wytyczono na planie zbliżonym do litery „E”. Składają się na nią 3 równoległe, nie obudowane sztolnie, oddalone od siebie o 40 i 50 m oraz system łączących je pod kątem prostym wyrobisk komorowych. Ich całkowita długość wynosi ok. 500 m, powierzchnia 2 500 m2, a objętość 14 000 m3. Do tego trochę artefaktów, dokumentów i strasznych historii opowiadanych przez przewodnika. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Oczywiście za mile spędzony czas dziękujemy całej relaksującej się ekipie z gospodarzem na czele :) Do następnego!

wal1

wal2

wal3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam