Myszkujemy po Dolnym Śląsku: Stradomia Wierzchnia

Wychodzi na to, że ostatnie wpisy to same „pierwszeństwa”. Był pierwszy wyjazd, potem pierwszy wypad za granicę, a ostatnio pierwszy lot. Teraz przyszedł czas na pierwsze wspólne „Myszkowanie…”.

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, w weekendy staramy się nie siedzieć w domu. Nie potrzeba nam wiele, spacer promenadą miejską, wizyta w parku, lemoniada w „Bułce”, zoo, pergola… albo wycieczka za miasto. Nie musi być daleko, wystarczy, że będzie fajnie, ładnie. A jak jeszcze dobre towarzystwo jest, to już w ogóle bomba.

Jednym z takich ciekawych miejsc, dobrych do wychillowania się, jest odległa o 50 km od Wrocławia Stradomia Wierzchnia. Co tam znajdziecie? Spory zalew z całkiem czystą wodą, z łagodnym zejściem do wody i piaszczystym brzegiem. Budki a’la wigwamy, pod którymi możecie schować się przed słońcem lub deszczem w razie niepogody. Skromna acz wystarczająca mała gastronomia z atrakcyjnymi cenami. Jest i zaplecze sanitarne.

Może nie jest to plaża w Sopocie czy Gdańsku, a na pewno nie Costa del Sol czy Malediwy, ale to chyba dobrze. Nie ma tu za dużo ludzi, jest całkiem cicho, atmosfera piknikowo-rodzinna, relaks po prostu. Fajna alternatywa dla wrocławskich kąpielisk i innych kamieniołomów. Popołudniem zdarzają się koncerty – jest klimacik, zarówno jeśli chodzi o wykonawców, jak i widzów ;)

A jak już się człowiek wykąpie, poopala, zje i napije się czegoś dobrego, to może odwiedzić pobliskie Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka. Na 150 hektarach zobaczymy m.in. park różaneczników, jedną z największych kolekcji sosen w Polsce, ogród skalny oraz liczne stawy z towarzyszącymi im mostkami i kładkami. Całości nie da się przejść w jedno popołudnie, a żeby zobaczyć choć część zbiorów trzeba zarezerwować sobie min. 2h.

Na koniec podziękowania dla naszych dzielnych kompanów – Oli, Soni i Staszka, było super :)

stradomia1

stradomia2

stradomia3 stradomia4 stradommia5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam