Myszkujemy po Dolnym Śląsku: Krotoszyce

Różnie to bywa z urlopami – niektórzy już je wykorzystali, inni jeszcze czekają na swoją kolejkę, a czasem po prostu brak funduszy na większą eskapadę. Mamy na to sposób. Wsiądźcie w samochód i zwiedzajcie okolicę, najlepiej w dobrym towarzystwie na pozostałych siedzeniach.

W cyklu „Myszkujemy po Dolnym Śląsku” polecamy Wam ciekawe miejsca w okolicy Wrocławia. Tym razem celem naszej regionalnej podróży jest położony w dolinie Kaczawy Pałac w Krotoszycach.

Zbudowany w 1600 roku, pierwotnie pełnił funkcję zameczku obronnego z fosą. Kolejni właściciele remontowali i przerabiali budynek, aż w 1686 nadano mu kształt neobarokowego pałacu. Wokół znajdowały się zabudowania folwarczne, które aktualnie odrestaurowane wchodzą w skład całego kompleksu. Teren okala kilkuhektarowy park z cennym pomnikiem przyrody – ponad 350-letnim platanem klonolistnym.

Od kilku lat odnowiony „Pałac Krotoszyce” pełni funkcję centrum konferencyjno-hotelowego z centrum SPA.

kr1

kr2

kr3

kr4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam