Myszkujemy po Dolnym Śląsku: grzyby w Gruszeczce

Jest po pełni, trochę popadało, na dworze dość ciepło, a wszystko to sprawia, że grzybiarze ruszają w las i próbują szczęścia. Trzeba tylko wiedzieć gdzie.

Ostatnie lata jeździliśmy w stronę Wołowa, ale po ostatnim wypadzie do Rudy Sułowskiej stwierdziliśmy, że tutejsze tereny mogą okazać się całkiem grzybodajne. Padło na Gruszeczkę.

Niestety, poszycie było dość suche, amatorów grzybobrania także trochę, więc zbiory nie były tak szalone jak w zeszłych latach. Pocieszamy się tym, że sezon dopiero się zaczyna i jeszcze uda nam się zebrać trochę podgrzybków. Czemu akurat ich? A to dlatego, że najłatwiej jest nam je poznać i wiemy jak je przyrządzić. Do tego ten ich smak! Mniam.

Jeśli jesteście chętni na jakiś wspólny wypad w ramach „Myszkowania…” dawajcie znać – mailem, facebookiem lub poniżej w komentarzach.

IMG_20130831_114114

IMG_20130831_161001

IMG_20130831_161212

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam