Myszkujemy po Dolnym Śląsku: Biskupice Podgórne

Choć na naszej drodze niemal wszędzie spotykamy koty, to nie boimy się i myszkujemy dalej :)

Kolejny przystanek na naszej dolnośląskiej mapie to Biskupice Podgórne. Z pewnością części wrocławian nazwa tej wsi kojarzy się jedynie z wielkim, długim klockiem, czyli halą polskiego oddziału LG za pół miliarda dolarów. W miejscowości tej można jednak znaleźć o wiele bardziej atrakcyjną architekturę.

Należące w przeszłości do Niemiec Biskupice do 1937 nosiły nazwę Bischwitz am Berge, a później, do 1945 Linden am Berge.

Warto je odwiedzić, aby zobaczyć pochodzący z pierwszej połowy XVIII wieku barokowy pałac. w XIX wieku obiekt został przebudowany i powiększony, a w latach 90. XX wieku trafił w ręce prywatne, co niewątpliwie wyszło mu na dobre, bo po restauracji prezentuje się bardzo okazale. Okalają go pozostałości po przypałacowym parku, w którego centrum znajduje się mały staw.

Jeśli nie chcecie lub nie możecie dojechać do Biskupic Podgórnych samochodem, możecie skorzystać z kursujących z Wrocławia autobusów MPK – linie podmiejskie 602 i 609.

bis1

bis2

bis3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam