Bukaresztański Gara de Nord i jego okolice

Na koniec naszej wizyty w Bukareszcie wybraliśmy się jeszcze w okolice Gara de Nord. Gara – Dworzec, de Nord – Północny, to główna stacja kolejowa stolicy i największy dworzec w Rumunii.

Jeśli planujecie odwiedzić tę część Europy, a jednocześnie zamierzacie kontynuować podróż dalej, to na pewno się na nim pojawicie, bo można z niego bezpośrednio dojechać do wielu ciekawych miast, m.in. do Budapesztu, Sofii, Warny, Burgas, Kiszyniowa, Kijowa, Wiednia, Istambułu, Moskwy czy Mińska.

Okolice dworca nie należą do najpiękniejszych, ale nie dlatego, że nie ma tu ciekawej architektury – powodem jest zaniedbanie większości budynków i ich powolne niszczenie. Mimo to, warto przejść się po pobliskich ulicach i wyobrazić sobie jak tu musiało być wytwornie 100 lat temu.

Miejskie wille z końca XIX wieku, Cinema Dacia, czyli niegdyś popularne miejsce spotkań tutejszej elity (kilka ciekawych linków pokazujących kino/teatr od środka: pierwszy, drugi (film), trzeci, czwarty (archiwalne zdjęcia i plany), czy zabytkowe kamieniczki teraz remontowane na własną rękę, zarośnięte przydomowe ogrody – kiedy wszystko zostanie uporządkowane i odrestaurowane, to ta dzielnica będzie idealnym prezentem przywitalnym dla podróżnych wychodzących z dworca.

Tym samym nasza rumuńska opowieść dobiegła końca. Jeśli przegapiliście którychś z jej odcinków zapraszamy Was do zapoznania się z nimi TUTAJ.

Już niedługo opowiemy Wam o tym, co zobaczyliśmy o świcie na Górze Synaj!

buk4a

buk1a

buk2a

buk3a

buk5a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam